TÜFAD ile hakemler bir arada

Nispet Cafe’de yapılan toplantıda, teknik adamların eğitimi ve sınıflandırılması konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

TÜFAD ile İl Hakem Kurulu önceki gün bir araya gelerek teknik adamların eğitim ve sınıflandırılması talimatının amatör liglerde uygulanması konusunu masaya yatırdı. Toplantıya TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, başkan yardımcısı Kemal Ateşli, yönetim kurulu üyeleri Fevzi Çapkınlar ile Ahnet Akkuş’un yanı sıra İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar ve 11.Bölge Futbol Hakemi Atamaları Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aypek katıldı.
Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Kararların uygulanmasında sorumlu olan herkesin, üzerine düşen bu sorumluluk görevini sonuna kadar üstlenmesi için hazır olması gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı. Lig maçlarının başlamasından önce kararlaştırılan bir tarihte, 24 takımın teknik sorumlu ve antrenörlerinin katılımı ile geniş kapsamlı bir toplantının yapılmasına karar verildi. Halen oynanmakta olan U-15 ve U-19 Liginde müsabakaların problemsiz bir şekilde sonuçlanması için görevli hakem arkadaşların büyük özveride bulunarak maçları yönetmelerini takdirle karşılıyoruz” ifadeleri kullanıldı.