Tüfad il hakem kurulu iletişim toplantısı

Play off ve play out gruplarında yer alan takımların teknik sorumluları, il hakem kurulu başkanı Mehmet Alemdar ve 11. Bölge Hakem atama sorumlusu yardımcısı Abdülkadir Aypek TÜFAD Yönetim kurulunun ev sahipliğini yaptığı toplantıda bir araya gelerek hakemlerimizin yönetici antrönör ve futbolcularla olan sorunları iletişimleri ve diyelogları karışılklı olarak konuşuldu.Nelerin yapılması yapılmaması hususunda görüşler ortaya konuldu hoş görünün sevginin ve saygının daima ön planda olmasının fakat tek taraflı olmaması da önemle belirtildi.

İlimizide futbolun üst düzey oynanması için herkesin üstüne düşeni en iyi şekilde yapmasının şart olduğu bir insan olarak hakemde yöneticide antrenörde futbolcularda her an hata yapabilirler, bu hatalar karşıında en çaresiz yönetici antrenör ve futbolculardır yaptıkları hatalarının karşılığınıda ceza olarak fazlasıyla almaktadırlar, bir hakem hatasıyla boşa giden bir sezonun küme düşmenin kaçan şampiyonluğun yapılan masraflrın harcanan emeğin dökülen alın terinin karşılığının olmadığıda bir gerçektir. Bu nedenle hakemlerimizin biraz daha hoş görülü olmalarının futbolumuza artı değerler kazandıracağı hakem kararlarında da kasıt ve ard niyetin aranmamasının bununla beraber eğitimin her kez için şart olduğu önemle belirtilmiştir.

Güzel bir ortamda sevgi ve saygı içerisinde Sakarya futbolunun diğer sorunlarıda konuşularak bu toplantının ilerki günlerde hakem arkadaşlarımızın da katılımıyla tekrar yapılmasına karar verilmiştir.

Toplantı sonunda TÜFAD Başkanı Tamer İLAÇAN katılanlara teşekkür ederek başarılar dileğinde bulunmuştur.

MEHMET ALEMDAR – İL HAKEM KURULU BAŞKANI

Bu toplantı hakemler ve İl Hakem Kurulu için iyi bir toplantı olmuş olup hakemlerin hatalarını en azından antrenörlerimizden almış olduğumuz şikayetleri hakemlerimize iletmiş olacağız. Bu toplantıları daha sık olarak yapılması dahi iyi olur düşüncesindeyim. Tüm takımlara maçlarında başarılar dilerim.

Abdülkadir AYPEK – 11.BÖLGE HAKEM ATAMA SORUMLU YARDIMCISI

Bu toplantı güzel bir ortamda gerçekleştiği için katılaz herkese teşekkür ederim. bu toplantıların sık sık yapılarak hataların daha aza ineceğine yürekten inanıyorum. Spor kamuoyuna da güzel mesajlar verdiğimize inanıyorum. Sevgiden,saygıdan,hoşgörüden taviz vermeden herkes görevini yaparsa futbolun daha üst düzey oynanması için katkı yapmış sağlarız.

PLAY OFF – PLAY OFF TEKNİK ADAMLARI

KENAN TİRYAKİ – KARASUSPOR

Meslektaşlarımızla il hakem kurulu başkanımızın katılmı ile hoş sohbet bir ortamda dertleştik paylaştık çözümler noktasında aynı noktada birleştik . Bizler Türk Futbolunun emekçileri menfaatsiz çıkarsız işimizi sevgi ve saygıyla yaparak çorbada bizimde tuzumuz olursa  ne mutlu. Herkese teşekkür ederim başarılar dilerim.

FERHAT TETİK – ŞEKERSPOR

Bu toplantı oynayacağımız Play Off  maçları için çok iyi oldu biz antrenörler en azından hakem hocalarımızla yapılan görüşmeler sonunda tarafsız ve üst düzey maçların yönetileceğine emin olduk. Herkese saygılar.

YASİN ÇELİK  – KIRKPINARSPOR

Bu toPlantı kaynama adına çok iyi olduğunu düşünüyorum bizi buraya getiren Tamer hocaya teşkkür ederim.

NECDET AKARSU – AS AKYAZISPOR

Bu toplantıda bulunmak bizleri onere etti bizlere bu imkanı sağlayan TÜFAD Dernek başkanı Tamer hocaya teşekkür ediyor Play off da olan takımlara başarılar dilerim.

SAMİ BAĞDATLI – YENİ HENDEKSPOR

Hakemler ve biz antrenörlerin birbirlerini tanıyıp kaynaşması açısından böyle bir toplantıyı düzenledği için TÜFAD Başkanımıza teşekkür eder Play Off ve Play out taki tüm takımlarımıza başarılar dilerim.

ERTUGAN ÖZKAN – GARAJLARTAÇ SPOR

Play off baçları öncesi bütün takımlaran hocalarıyla oturup kaynaştık il hakem kurulu sıkıntılarımızı dinledi dernek başkanamız Tamer hocaya bize bu ortamı sagladığı için teşekkür eder tüm takımlarabaşarılar dilerim.

VAHİT AKBAŞ – KARAAPTİLER AKINSPOR

Bu taplantıyı yapan TÜFAD Yönetim kuruluna il hakem kuruluna değerli büyüğümüz Abdülkadir AYPEK hocamıza çok teşekkür ederiz. Bu beraberliğin sık sık oluşmasını tememmni eder bütün takımlarabaşarılar dilerim.

TEYFİK TETİK – HARMANLIKSPOR

Toplantının olumlu geçtiğine inanıyorum her ikitarfında istekleri ve dertlerini dinleme imkanı oldu hakemlerimizin bu sene biraz dah aiyi yolda olduğunusöyliyebilirim iletişim şart

AHMET AKKUŞ – DEMİRSPOR

Sakaryada futbolun gelişmesi için yönetici hakem ve antrenör ilişkilerinin çeşitli toplantı ve etkinliklerele iyi niyet çercevesinde diyolagların çıkar gözetmeksizin objektif bakışlarla yapıldığı zaman amatör futbolun gelişmesini daha etkin olacağı kanaatindeyim.

FEVZİ ÇAPKINLAR – SÖĞÜTLÜSPOR

Tüfadın tertiplemiş olduğu play off maçların başlaması önce yapılmış olan bu istişare toplantısının olumlu bir hava içinde geçtiğini ve eksikliklerle ilgili konuların masaya yatırldığı güzel bir toplantı olmuştur.Teşekkür ederb başarılar dilerim.

Çetin ÇAL – HANLIKÖY BELDESPOR

Maçlar öncesi yapılan bu toplantı çok güzel olmuştur. Katılan herkese teşekkür ederim, maçlarında başarılar dilerim.

Bu toplantıya mazeretler nediniyle katılamayan arkadaşlarımız; Bayram BERBER,Ahmet POLAT,Mehmet ATMACA ,Atilla YILDIZ alanacak kararlara saygıyla duyacaklarını ifade ederek tüm takımlara başarılar dilemişlerdir.

Tüfad Yönetim Kurulundan Kemal Ateşli,  Adem Aydın, Nejat Ersinde toplantıya katılırak olumlu ve olumsuz görüşlerini dile getirerek play off maçlarına katılan tüm takımlara başarılar dileğinde bulunmuşlardır.