TÜFAD Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri , AKM Kültür Merkezinde yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Faal Antrenörler Derneği Sakarya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen seminere katılım bir hayli yüksekti.

 

 

TÜFAD Şube Başkanı Tamerİlaçan’ın Ev sahipliği yaptığı Bölgesel Futbol antrenör Gelişim seminerine, G.S.İl Müdürü Ömer Kalkan , Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Erkal Etçioğlu, Sakarya Kent Konseyi başkanı Arif Aruca, ve 150’ye yakın anrenör katıldı. Sakarya Üniversitesi SKS Spor Şube Müdürü Recep Ece’nin panel yöneticiliğini yaptığı seminerde, Uzman Antrenörler Tuna Güneysu ve Arif Peçenek , Gençlik geliştirme programları ve HİF, Beni kim , neden ve nasıl keşfedecek, Yetenek Gözlem ve Değerlendirmesi hakkında katılımcılara bilgiler verdiler. Ardından TÜFAD Şube Yönetimi tarafından Sakarya futboluna katkı sağlamış , tecrübeli antrenörlere teşekkür plaketi verdildi. Daha Sonra sie Sosyal Hizmetler  Uzmanı Metin Öksüz, Antrenör iletişimi, Takım Çalışması, Liderlik, Tutumlar, Öfke kontrolü ve Sorun çözme beceresi hakkında antrenörlere bir sunum gerçekleştirdi.

Amatör Futboldaki tehditler ve fırsatların anlatılmasının ardından Arif Peçenek tarafından Kaleci antrenmanı hakkında görütüler eşliğinde antrenörler bilgiler verildi. Daha sonra ise Tuna Güneysu ve Arif Peçenek tarafından Maç Gözlem ve analizi, Futboldaki yeni gelişmeler ve eğilimleer, Amatör Futbolda Antrenman plan ve periyotlaması ile alıştırma seçimi bilgileri paylaşıldı. Son olarak ise Değerlendirme ve Sertifika dağıtımı yapıldı.  TÜFAD Şube Başkanı Tamer İlaçan ; ” Seminere katılan tüm antrenörlere teşekküer ediyoruz. Daha öncede TFF’den ve TÜFAD’dan yapılan açıklamaya göre seminere katılmayan antrenölerimiz maalesef , resmi maçlarada antrenör olarak sahaya giremeyecekler ” şeklinde konuştu.