Söğütlüsporun Değerli Oyuncularından Eyüp Maden’in Ayağı Kırıldı

Söğütlüspor ile K.Akınspor arasındaki maçta Söğütlüsporlu Eyüp’ün ayağı kırıldı. İki takım oyuncuları bu sakatlığın ardından maça devam etmek istemedi ve müsabaka 54. dakikada tatil edildi.

Ayağı kırıldı

Süper Lig A Grubu’nda Söğütlüspor ile K.Akınspor arasında oynanan müsabaka 54. dakikada yarıda kaldı. Söğütlüsporlu Eyüp, rakip kalede pozisyon ararken K.Akınspor kalecisi A.Osman ile çarpıştı. Acılar içinde yerde kalan Eyüp’ün sol bileğinde kırık olduğu anlaşıldı. Sahada ambulans olmaması üzerine Toyota İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi’nden ambulans çağırıldı ve Eyüp hastaneye kaldırıldı.

‘Hükmen mağlup olursunuz’

Burada tedavisine başlanan Eyüp’ün ayağı alçıya alındı. Bu sakatlığın ardından iki takım oyuncuları maça devam etmek istemedi. Yöneticiler bu kararı hakem C.Şener Akkaya’ya iletti. Hakem 15 dakikada bekledikten sonra maçı tatil etti. ASKF Başkanı Hüseyin Kama ve Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan, maçın devam etmemesi halinde iki takımın da hükmen mağlup olacağını yöneticilere bildirdi. Ancak iki takım da Kama, Arslan ve gözlemci Abdülkerim Koşar’ın uyarılarına rağmen maça devam etmedi. Yöneticiler ASKF’ye, iki takımı da hükmen mağlup edeceklerine sahalarda sağlık ve ambulans hizmeti sağlasınlar şeklinde tepki gösterdi.

Tüfad Sakarya Şubesi olarak Eyüp Maden kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Onu biran önce tekrar yeşil sahalarda görmek istiyoruz.