Söğütlüspor – Karaaptiler Akınspor Maçında Ne Oldu?

Fehmi Kurtuldu Söğütlüspor Teknik Sorumlusu

Karaaptilerspor Söğütlüspor amatör süper lig maçı 20.dk söğütlü sporun 2 nolu oyuncusu Serkan Köroğlunun attığı golle ilk yarı 1-0 bitti.

Maçın 2.yarısında 3 ve 7 sırt nolu oyuncularımı değiştirdim. 55.DK’da 11 nolu futbolcum eyüp maden kaleci ile çarpışarak ayağı kırıldı ve 27 dakika ambulansı bekledik. Ambulans geldi ve sakatlanan oyuncuyu aldı gitti. sonra maçın hakemi birisiyle telefonda görüşme yaptı. Antrenörler ve futbolcuların yanına gelerek maçı iptal etmek istiyorum sizler ne diyorsunuz dedi. Bizde sen bilirsin hocam dedik ve hakemler soyunma odalarına gittiler. 5 DK sonra Karaaptilerakınspor hocasını ve beni odasına çağırarak odayı içeriden kitledi. bu maç ileri bir tarihte oynanacak diyerek maç listesini verdiler. o arada Hüseyin Kama ve Ali Arslan hakeme telefon ettiler kesinlikle maçın oynanması gerektiğini aksi takdirde her 2 takımın kural gereği hükmen mağlup sayılacağını söylediler. Maçın Hakemi askf başkanı ve il temsilcisine hoş olmayan sözler sarf ederek, bize siz gidebilirsiniz arkadaşlar dedi ve bizde gittik. 2 gün sonra il tertip kurulu bizi toplantıya çağırdı toplantıda bize sahaya çıkmadığımız için hakem raporuna dayanılarak hükmen mağluğ sayılacağımız söylendi bunun üzerine maçın hakeminin vermiş olduğu raporda konuyu farklı olarak yazmasından dolayı il tertip kurulu nezninde yüzleştik ve hakemin bizimle konuştuğunun aksine rapor yazdığı ortaya çıktı. Bundan sonra hakemler toplantıdan ayrıldılar alınan karar gereği 10.11.2010 Çarşamba günü saat 14.00’te kaldığı dakikadan itibaren yeniden oynanmasına karar verildi. İptal edilen maçta oynayan bir oyuncum 1 hafta sonra oynanan maçta kırmızı kart gördü. bu oyuncumu bu maçta kesinlikle oynatmamam gerektiğini oynatırsam Hükmen mağlup olacağımızı il temsilcimiz Ali arslan bize bildirdi. bizde maça 10 kişi başladık ve neticede 2-1 yenildik.  Karar tüm spor kamuoyunun takdirine.(Fehmi Kurtuldu)

Feridün Çelik Karaaptilerakınspor Teknik Sorumlusu

Karaaptilerakınspor  söğütlüspor arasında oynanan lig maçımızı ilk yarısı 1-0 yenik bitirdik. ikinci yarının 55. dakikasında Eyüp arkadaşımızın ayağının kırılması sonucu 25 dakika bekledikten sonra ambulans geldi. 2 takım sporcularınun üzüntü ve göz yaşlarının olduğu bir ortamda ben ve fehmi hocamı, Maçın hakemi yanına çağırarak “bu maçın oynanmasına gönlüm razı değl” ileri bir tarihte aynı kadrolarla maçın kaldığı dakikadan başlayacağını söyleyerek maç listelerini geri verdi. Fakat il temsilcisi ve askf başkanının maçın hakemini arayarak maçın oynanması gerektiğni telefonda söylediler. Buna istinaden maçın hakemi talimatları bana mı öğretecekler diyerek maçın ileri bir tarihte oynanacağını belirtmesi üzerine bizde yanından ayrıldık. Bütün bu konuşmaları gözlemcisi Abdulkerim Koşar hocamızda yanımızda olduğundan duydu.

Tertip komitesi toplantıya bizide çağırdı. Maçın hakemi iki takımın çıkmak istemediğinden dolayı maçı tatil ettiğini raporunda beyan ettiğinden dolayı 2 takımında hükmen mağlup sayılması gündeme geldi. Bizlerde bunun böyle olmadığını olayların yukarıda anlattığımız gibi olduğunu ifade ettik. Bunun üzerine hakemden ek rapor istenmesine karar verildi. neticede 10.11.2010 tarihinde maç kaldığı dakikadan itibaren yeniden oynandı ve biz maçı 2-1 kazandık. Hakemin bize söylediği sözlerin arkasında durmadığını gördük. Tüm spor camiasının bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyoruz.(Feridun Çelik)