Sakarya’da Rasim Kara Rüzgarı Esti

Zaman zaman hüzünlü , zaman zaman neşeli geçen seminerde , Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Rasim Kara , antrenörleri bilgilendirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu  (TFF) , Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Sakarya Şubesi tarafından Ali Naci Fazlıoğlu anısına düzenlenen Zorunlu Bölgesel Gelişim Semineri , Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) Salonunda geniş bir katılım ile yapıldı.

TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan’ın ev sahipliği yaptığı Seminer Sakarya’nın tanıtımını anlatan slayt gösterisi ile start aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından , Ali Naci Fazlıoğlu biyografisi ve İlimizde görev yapmış vefat eden antrenörleri anlatan CD ile aramızdan ayrılan antrenörler sevgi ve saygıyla anıldı.

TÜFAD Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyesi Recep Ece’nin mükemmel bir sunumu ile gerçekleşen Seminer’de , Sakaryaspor’a hizmet eden, Amatör Liglerde ve Gençler Liginde başarılı olan antrenörler ile bazı antrenörlere protokol üyeleri tarafından teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninde konuşma yapan Ekrem Karaberoğlu yaptığı konuşmasında ; “ Sakaryaspor’un durumuna gerçekten üzülüyorum dedi.

TFF-TÜFAD  Sakarya Şubesi tarafından Ali Naci Fazlıoğlu anısına düzenlenen Zorunlu Bölgesel Gelişim Seminerinde Sunum yapan Türk Futbolunun efsane isimlerinden Rasim Kara konuşmasına ; “türk ve dünya futboluna birçok başarılı sporcu yetiştiren Ekrem Karaberbeoğlu önünde saygıyla eğilerek başladı. Kara ilk etapta UEFA Kursları ve antrenör Lisans kursları talimatları hakkında Antrenörleri bilgilendirdi. Ardından Öğrlen yemei arası verildi. Daha sonra da yine Rasim Kara tarafından Oyuncu izleme ve yetenek tespiti ve antrenman planlaması hakkında antrenörleri bilgilendirdi.

6 Mayıs 2012’de vefat eden Spor Adamı Ali Naci Fazlıoğlu’nun anısına plaketi oğlu Yaşar Efendi Fazlıoğlu’na Rasim Kara verdi.

1nci Küme Şampiyonlarından Sapanca Kurtköyspor antrenörü Fehmi Kurtuldu, Hacıkışlaspor antrenörü Ali Kemal Yener, İl Özel İdaresi antrenörü A.Vahap Karagüzel ve Harb-İş Tankspor antrenörü İbrahim Makine’ye plaketlerini Dernek yöneticisi Alaatin Konuklar verdi.

Yaş gruplarında başarılı olan antrenörlere Ahmet Akkuş, Bahattin Okçular, M.Ali Çalışkan, M.Metin Kaya, Nuri Çelik, İrfan Arkan, İsmail Küçük, Ufuk Yüzücü, Recai Turan, Tamer İlaçan ve Tevfik Tetik’e plaketlerini Sakaryaspor Kulüp Başkanı Vedat Yaşlıca ve G.Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu takdim etti.

Sakarya Şampiyonu olarak Kocaalispor’u Bölgesel Lige çıkartan antrenör Ercan Zorlu’ya ödülünü G.Hizmetleri Spor Şube Müdürü Bülent Kasım verdi.

TFF Bölge Müdürlüğünde görev yapan antrenörler Adem Tandoğan ve Serhat Sütlü’ye plaketlerini Düzce TÜFAD başkanı Murat Şahabe verdi.

Derneğe ve Amatör futbola katkıda bulunan antrenörler Alattin Konuklar ve Kemal Ateşli’ye plaketlerini Adem Tandoğan takdim etti.

Derneğin kuruluşunda yer alan antrenörler H.Remzi Kolat ve Sefer Şenol’a plaketlerini Serhat Sütlü verdi.

Diplomam değil , ben kendim çalışırım “diyen Yusuf Demirbaş ‘a plaketini Dernek yöneticisi Fevzi Çapkınlar verdi. Demirbaş’ın yerine ödülünü Ayhan Aydemir takdim aldı.

TÜFAD Sakarya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Zorunlu Bölgesel Gelişim Seminerinde başarılı antrenörlere plaket verildi. Seminere katılım yüksekti.

Derneğimiz üyesi olan Pro-Lisanslı antrenörlerimiz Osman Özdemir, Çoşkun Demirbakan ve Bülent Uygun Sakaryayı dışarıda başarıyla temsil ettikleri için teşekkür plaketiyle ödüllendirildiler.

Timur Şahinel, Kayhan Kaya Çubuklu ve Sadun Hoşbay ilimiz dışında teknik sorumluluk yaptıkları için plaketle ödüllendirildiler.

Sakaryaspor’da teknik sorumluluk yapan derneğimiz üyelerinden Necmettin Sert, Hikmet Sevim ve Şaban Yıldırıma’da teşekkür plaketi verildi.

Seminer sonunda Rasim Kara’ya Tüfad adına teşekkür plaketini Bursaspordan takım arkadaşı A. Hicri Uzunözmen verdi. Başarılı bir şekilde sunum yapan Rasim Kara Sakarya’dan Sakarya Tüfad’ın gönül üyesi olarak ayrıldı.Tüfad olarak Rasim Kara’nın göstermiş olduğu ilgiye, hoşgörüye ve başarılı sunumuna teşekkür ediyoruz.