Büyükşehir Belediye Kupası – 1 Garip Uygulama

Klasman gruplarında şampiyon olan 4 takımın katılımıyla oynanan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupasını finalde final maçını oynamadan Hacıkışlaspor kazanmıştır. Bu turnuvada uygulanan kararın takdirini spor kamuoyuna bırakıyoruz.

KUPADA ANLAMSIZ UYGULAMA

Büyükşehir Belediye Kupası’nda Harbişspor, ASKF’yi protesto ederek maça çıkmadı. Yarı final maçlarında 2 oyuncusu kırmızı kart gören Hacıkışla bu oyuncuları oynatmak isteyince kriz yaşandı.

 

Sakarya amatör futbolunda önceki akşam eşi benzerine rastlanmayacak bir olay daha yaşandı. Büyükşehir Belediye Kupası’nda finale yükselen Harbişspor ile Hacıkışlaspor arasında ki maç Harbişspor’un sahaya çıkmamasıyla oynanmadı. İl Özel İdarespor ile Hacıkışlaspor arasında oynan yarı final maçında Hacıkışlaspor’dan iki oyuncu kırmızı kart gördü. Hacıkışla ekibi ASKF Başkanı Hüseyin Kama’dan aldığı talimatla bu iki kırmızı kartlı oyuncusunu final maçında oynatmak istedi. Fakat bu olaya tepki gösteren Harbişspor ekibi ASKF’yi protesto ederek final karşılaşmasına çıkmadı. Futbol talimatlarına aykırı davranan ASKF Başkanı Hüseyin Kama bu tavrıyla kupa finalinin oynanmamasında en büyük pay sahibi oldu.
Kupa Hacıkışla’nın
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Harbişspor yöneticileri ikna edilemeyince maç oynamadan kupa törenine geçildi. HAcıkışlaspor kupa finalinda hükmen galip sayılarak şampiyon ilan edildi. Kupa törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu katılmazken Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk törende hazır bulundu.