Atilla Yıldız 3 yıl men cezası aldı

Açıklama: 2009-2010 sezonunda takımım sakarya süper liginde yer alıyordu. maçlarınıda başarıyla tamamlayarak sezonu bitirdi fakat alt yapı yaş gruplarında en az iki takımla ilglere katılma zorunluluğundan dolayı küme düşmemiz söz konusu oldu. U-15 liglerine katıldık. ikinci bir lige daha katılmamız gerekiyordu. U-19 gençler ligi oynanmadığı için U-19 gençler ligine katılmak zorunda kaldık. U-19 lisanslarımızı çıkarmak için ASKF’ye gittik. Burada bize lisans işlemlerinin sona erdiğini lisanslarımızın olmaycağını söylediler. U-19 maçları 2010 yılının haziran ayında oynandığı için bilgisayarların kapanmış olması nedeniyle lisanslarımız olmadı lige katılamatyacağımızdan dolayı. Süper ligdeki takımımızın küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldık.

Tek çaremiz U-15 lisansları ile maça çıkmaktı. U-19 grubumuzda sekiz takım bulunuyordu. Bunların 3 taneside lige katılyordu.

1. maçımızı Karaaptilerakınsporla oynadık.

2.maçımızı Karaman idman yurdu ile oynadık.

3. maçımız Hızırtepe yeniözenspor maçında oyuncularımızın hakemle tartışması ve olayın kavgaya dönüşmesi sonucunda oyuncularımız hakkında rapor tutuldu. Mahkemeye intikal etti. Listede ismi yazılı oyuncuların mahkemeye çağrılması söz konusu olunca olmayan oyuncuların yerine başka oyuncuları oynattığımız meydana çıktı. o gün olmayan fakat listede isimleri yazılı oyuncu o gün olmayan fakat listede isimleri yazılı oyuncuların ağır cezaları almamaları için mahkemede tüm sorumluluğun kendime ait olduğunu listede ismi yazılı oyuncuların o gün sahada olmadığını onların lisansları ile başka oyuncular oynattığımı açıkladım.

Takımım süper ligde kalması ve çocukların ceza almamaları için tüm sorumluluğu üstlendim. Neticede böyle bir ceza ile karşı karşıya kaldım.

Ben antrenör olarak sadece sahadaki işimi yapmış olsaydım evrak ve lisans işlerinin peşine koşmasaydım bu işleri yapması gerekenler yapmış olsaydı böyle bir sorumluluk bana kalmayacaktı.

Sonuç ne olursa olsun yapmamam gerekenleri yaptığım için tümspor kamuoyundan şahsım olarak özür diliyorum.