2.Amatör Küme Takımların Dikkatine!

2010 – 2011 sezonu bölgesel 2.Amatör küme müsabakaları başladı.

9 grupta 54 takımın mücadele edeceği 2.amatör ligimiz çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.Katılan tüm takımlara centilmence bir lig geçirmeleri dileği ile herşeyi gönüllerince olmasını temenni ederiz.

Talimatlar gereği antrenörsüz müsabakalara çıkmak cezayı gerektirir.

25.04.2011 tarihi itibari ile ikinci maçlar oynanmış olup şu ana kadar 28 takım antrenör sözleşmesi yaparak talimatlara uygun hareket etmişlerdir. 26 takım ise halen antrenör sözleşmelerini yapmamışlardır. Mağdur olmamaları için üçüncü maçlarından önce sözleşmelerini yapmaları gerekmektedir.

Bu Konuda Adapostası Gazetesinde Çıkan Haber Metni Aşağıda Yer Almaktadır.

İLAÇAN KULÜPLERİ UYARDI

TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, son dönemde ayyuka çıkan paravan antrenör konusuna açıklık getirdi. “Her takım bir antrenör ile mutlaka sözleşme yapmak zorundadır” diyen Tamer İlaçan, “yeni sezonda paravan atrenörlere kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi

Paravan antrenöre izin yok

Sözleşme yapmayan takımların belirleneceğini vurgulayan TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, “Sözleşme yapmayan takımları denetleyen Antrenörler Derneği olarak kesinlikle bu konu üzerinde bu sezon daha çok duracağız ve sözleşme yapmayan takımları belirleyeceğiz” dedi.

 

Geçit yok

TÜFAD’ın yeni sezonda paravan antrenörlere kesinlikle geçit vermeyeceğini ifade eden TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, “Kulüplerimizin bir çoğunluğu buna uyuyor ama bazı antrenörler çalışmadığı halde lisanslarını kulüplere veriyorlar ve o kulüpte yönetici olan veya belgesi olmayan kişiler takımın başına geçiyor ve bu şekilde sahaya çıkılıyor. TFF ve TFF o zaman bu kursları hiç açmasın. Kimse kursa gitmesin. Bu kesinlikle yanlış… Bunu önlemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu sezonda bunu uygulayacağız. Derneğimizin tüzüğünün 5. maddesinde kulübün lehine çalışanlar hakkında 5. maddede ihraç kararı olduğu bunun için her Amatör takım 1 antrenör ile sözleşme yapmak zorundadır” dedi.

 

Takipçisi olacağız

Futbol talimatlarının içerisinde takım antrenörleriyle ilgili bu konunun belli olduğunu vurgulayan başkan İlaçan, “Sözleşme yapmayanlar hükmen mağlup olmakla kalmayıp bir alt kümeye düşürme kanununun olduğu talimatname var. Bunu bu sezon kesinlikle tekrar uygulayacağız” diye konuştu

Kulüp yöneticilerine kesinlikle seminere katılmayan belgesi olmayan insanlarla sözleşme yapmamaları veya onlara takımları emanet etmemeleri konularında uyarıda bulunan İlaçan, “Emanet ettiğiniz insan hayatı. Onun için kesinlikle bilgisiz insanlara kulüplerinizi ve çocuklarınızı teslim etmeyin. Bu konunun da üzerimize düşen görevleri yapacağız. Hiçbir antrenör arkadaş da takımın başında sahaya çıkmayacağı takıma lisansını kesinlikle vermesin. Takipçisi olacağız” dedi.

Herkes görevi yapmalı

Antrenörün çalıştığı takımın başında bulunması gerektiğini belirten İlaçan, “Antrenör gelecek takımın başında sahada bulunacak. Her kulüp seminere katılan bir antrenörle sözleşme yapmak zorunda. TÜFAD olarak paravan antrenöre kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. TFF’nun bu konuda kesin talimatları var. Her kulüp görevini yapsın. Kartı olmayan antrenör sahaya girip takım yönetmesini doğru bulmuyoruz. Herkes işini yapmalı. Herkes talimatları iyi okusun. 2 maç üst üste sözleşme yapmadan sahaya çıkan kulüp hükmen mağlup sayılacak. Bunu tüm kulüpler çok iyi bilmeli. Antrenör sözleşmesi yapmayan takımlara TÜFAD sadece 2 maç müsaade ediyor. Sözleşme yapmayan kulüpler ikinci maçtan sonra oynadıkları karşılaşmalarda hükmen mağlup sayılacaklarını çok iyi bilmeli. Kimse kimseye saygısızlık yapmasın. Burada hakemlere de çok büyük iş düşüyor. Her hakem maç öncesi antrenör kimlik kartlarına baksın” diye konuştu.

Lisansınızı kiraya vermeyin

Açıklamasında sözleşme yapmayan takımların belirleneceğini vurgulayan İlaçan, “Sözleşme yapmayan takımları denetleyen Antrenörler Derneği olarak kesinlikle bu konu üzerinde bu sezon daha çok duracağız ve sözleşme yapmayan takımları belirleyeceğiz. Biz sözleşme yapmayan takımları belirleyeceğiz. Bu konuda en büyük paylardan biride antrenör arkadaşlara düşmekte. Bizde buradan kesinlikle söylüyoruz sözleşme yapmadan sahaya çıkmayın ve dikkat edin. Çalıştırmadığınız kulübe lisanslarını kiraya vermeyin” dedi İlaçan, müsabakalarda görev yapan başta antrenör olmak üzere, kulüp başkanı, yönetici ve sporcularımız, hakem, saha komiserlerine başarılar diler ve tüm takımlarımıza sıkıntısız, kasasız, fair-play çerçevesi içerisinde bir sezon geçirmelerini temenni eder, bütün kulüplere yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.